PRO DLUŽNÍKY | epohledavky.cz

POHLEDÁVKY

POJISTNÉ PLNĚNÍ

NÁHRADA ŠKODY

HROMADNÉ ŽALOBY

PRO DLUŽNÍKY

Nemějte strach komunikovat a řešit svoje problémy s námi. Naším cílem není ekonomická likvidace dlužníka, neboť ta věřiteli ani nikomu jinému nepřinese výsledek. Jsme ryze Českou společností a známe podmínky v České republice lépe, než kdokoli jiný. Víme o všech aspektech života, které jsou zasaženy postavením dlužníka v jeho soukromí, a chceme dát dlužníkům šanci pro návrat do normálního života bez stresu.

V České republice je v současnosti více než půl miliónu lidí, kteří mají dluh po termínu splatnosti. Někteří z nich navíc čelí exekuci a dluží víc než jednomu věřiteli. Kromě půjčky v bance splácejí například ještě závazek u nebankovní společnosti, dluh za telefon, elektriku nebo nájemné. Podle našich odhadu chybí dlužníkům každý měsíc kolem 3 tisíc korun k tomu, aby byli schopní řádně splácet své závazky.

Za takových podmínek nemají motivaci legálně pracovat, protože jim z výplaty zůstane jen nezabavitelné minimum. Velmi často s nimi nikdo nekomunikuje. Dlužník se bojí situaci řešit. Rezignace na situaci je typickou reakcí většiny lidí ve složité finanční situaci. Našim cílem je nabídnout pomoc.

Nic nedělat je totiž jistá cesta ke katastrofě. Nesplácený dluh v čase dramaticky roste, je běžné, že ze závazku ve výši pár tisíc korun je za pár let soudních tahanic několikanásobek. Velmi často to dlužník ani netuší. Úroky, odměny advokátů a exekutorů či nekonečné poplatky jej zbytečně dostanou do bezvýchodné situace.

To samozřejmě není správné. Nejdůležitější je zjistit, proč se dlužník do dluhové pasti vůbec dostal, a pomoci mu  najít cestu ven – vytvořit podmínky, aby svým věřitelům mohl zaplatit a mohl konečně žít s čistým štítem.

Při vymáhání dluhu je důležité především najít společné řešení, které bude vyhovovat oběma stranám. Našim primárním cílem je narovnání vztahů mezi dlužníkem a věřitelem tak, aby po vyrovnání závazku měli "čistý stůl", a nebo aby dlužníci mohli i nadále zůstat zákazníky svých věřitelů. Nejdůležitější je, aby dlužník začal s věřitelem komunikovat a snažil se s ním dohodnout na způsobu uhrazení nesplacené pohledávky dříve, než věřitel přistoupí k dalším právním krokům zcela zbytečně navyšujícím dlužnou částku.

Rychlost jednání dlužníka zde nutně neznamená rychlost samotného splacení, ale především je bráno jako projev ochoty dlužníka situaci řešit. Z praxe víme, že věřitel dá mnohdy přednost pomalejšímu tempu splácení, které je schopen dlužník reálně zvládat, než slibům o  rychlosti, která však dlužníka rovnou postaví do nereálné situace a věřitel nakonec stejně zaplaceno nedostane. Mnohdy totiž vaším věřitelem není finanční instituce, které jde jen a jen o čísla naskakující u vašich úroků, ale jako věřitel je člověk jako vy, který chce zaplatit pouze za to, co poskytl.

Proto dlužníkům nabízíme například splátkový kalendář, aby jim nevznikaly další náklady. Nechceme, aby museli svůj dluh přeplácet. Po vzájemné dohodě jsme ochotní jim zajistit právní kontrolu spotřebitelských smluv, pomoci jim s hledáním úspor při vedení domácnosti, případně i zprostředkovat kontakt s personální agenturou při hledání práce nebo mu najít lépe honorovanou práci.

Mnoho dlužníků je podepsáno pod řadou nevýhodných smluv. A to třeba nejen při odběru energií, ale také v případě nezajímavých finančních produktů, které jim nijak nepomáhají svízelnou situaci vyřešit.

Naši analytici jim nabídnou konsolidaci půjčky, kontrolu všech spotřebitelských smluv, vyjednají lepší podmínky například u dodavatelů energií, ale třeba i u pojišťoven. Úspory dosahují bez nadsázky i tisícikorunových částek měsíčně.
Dobrý den chci se zeptat Dnes 17:00 jsem známé zapůjčil 30000kč s tím že mě vrátí do měsíce to ...
Poradit
Dobrý den,jsem student na DPČ a za květen jsem byl 5 dní v práci,v červnu jsem byl 7 dní v práci,je ...
Poradit
Dobry den, koupil jsem vuz od od osoby z kterou jsem sepsal kupni smlouvu, po te jsem si ho na sebe ...
Poradit
Dobry den,kamarádovi jsem půjčil penize pres 800 tisíc a dosud mi nedal ani korunu. Na vse mam ...
Poradit
Dobry den pred par dny jsem skoncila v praci kde jsem bohuzel nedostala pisemnou smlouvu a ...
Poradit
Dobry den pred par dny jsem skoncila v praci kde jsem bohuzel nedostala pisemnou smlouvu a ...
Poradit
Dobrý den. Už si nevím rady na koho se obrátit, tak zkouším štěstí na poradně. 31.1.2017 jsem ...
Poradit
Dobrý den, chci se zeptat zda je někde možné dostat zpět peníze,které si firma vyžádala neprávem. ...
Poradit
Dobrý den, Otec je povinen platit výživné v hodnotě 2000,- v minulosti neplatil vůbec, nebo jen ...
Poradit
Dobrý den, našel jsem si ojetý vůz v autorizovaném bazaru škoda auto. Inzerát byl vložen na ...
Poradit
Mobilní aplikace DEBITO

Mobilní aplikace Debito je moderní způsob, jak se s použitím moderních ...

Na jaké dávky má nárok samoživitelka

Otec dítěte musí platit alimenty V současné době pomáhá soudům ...

Alimenty. Nástroj likvidace rodin

Problémem jsou alimenty. Vypadá to jako naprosto přirozená věc, bohužel ...

Češi dluží na výživném asi 13 miliard...e

Češi dluží na výživném asi 13 miliard. Stát uvažuje o ...

MPSV chystá zákon o náhradním výživném...

MPSV chystá zákon o náhradním výživném, inspiraci ...